Музей історіі, ДМА, Дніпропетровська медична академія

Музей історіі, ДМА, Дніпропетровська медична академія, Днепропетровск, ул. Севастопольская, 19
Категории: Музеи
Телефон: 056 713-52-02 Сайт: dsma.dp.ua
Днепропетровск, ул. Севастопольская, 19

Про музеї нашої країни видано чимало книг і альбомів, вони цікаві і повчальні. Але в більшості своїй це книги про музеї, що володіють найціннішими колекціями, якими захоплюється увесь світ. Музейно-меморіальний комплекс, про який тут піде мова, унікальний. Те, що зібрано і подано в музеї академії, є для нас безцінним, необхідним не тільки для заощадження досвіду минулого, але й для майбутнього, для виховання молодого покоління. Для цього музейно-меморіальний комплекс не тільки повинен розташовувати повноцінної колекцією експонатів, що є неодмінною умовою, але й емоційно впливати на глядачів, а за своїм художнім і естетичним оформленням відповідати вимогам сучасного музеєзнавства. До такого симбіозу - наукової значимості і художньої виразності - ми і прагнули з моменту зародження ідеї створення музею. Проте цим не вичерпується концепція нашого музею. У сучасних умовах його функції повинні виходити за межі формування фондів і побудови експозицій. Сьогодні жодна значима в житті колективу академії подія не проходить осторонь від численних філій музейно-меморіального комплексу. Ми сподіваємося, що комплекс стане справжнім науково-просвітнім і гуманітарно-виховним центром.

У 60-і роки, коли зароджувався задум створення музейного комплексу, в країні було три профільних історико-медичних музеї:

Військово-медичний музей в Ленінграді, відкритий в 1942 р.,
Музей-садиба М.І.Пирогова у Вінниці - у 1947 р.
Музей історії медицини в Ризі, створений професором П.Страдинем на основі своєї колекції в 1957 р.
З ініціативи професора А.А.Грандо починав формуватися Музей історії медицини в Києві. Кожен з них має свій напрямок. Військово-медичний музей відбиває розвиток вітчизняної військової медицини, Музей-садиба М.І.Пирогова є меморіальним музеєм. У Музеї історії медицини в Ризі зібрані цікаві колекції експонатів з історії зарубіжної і вітчизняної медицини, у тому числі медицини в Прибалтиці. Київський Музей історії медицини поставив перед собою завдання в історичному аспекті послідовно відбити основні етапи розвитку медицини в Україні від найдавніших часів до наших днів.

Задум створення нашого музейно-меморіального комплексу був іншим. Відразу ж ми поставили мету з'єднання історичної спадщини розвитку медицини в нашій академії з її сьогоденням, з її активним життям у наші дні. І якщо відтворення історії минулого чревате багатьма труднощами, пов'язаними зі складністю підбору необхідних експонатів, то добір матеріалів для відображення поточної діяльності академії - справа не менш відповідальна. В експозицію повинне ввійти тільки те, що має для нас неминуще значення в історії, а чим ближче події за часом, тим важче зробити такий відбір. Тим не менше ми поставили мету не тільки широко освітити наші сучасні досягнення, але і зробити присвячений їм розділ експозиції ведучим.

Музейно-меморіальний комплекс складається з:

Меморіального комплекса.
Анатомічного музея;
Народного музея;


Рассказать друзьям:

  • Кто хочет здесь побывать?
  • Пока никто не отметился

Еще не зарегистрировались? Самое время пройти простую регистрацию.

Ближайшие объекты

Отзывы (0)